Jaké jsou pravidla pro zapojení zásuvek? Zásuvka by měla obsahovat dvě zdířky a jeden kolík. Pravá zdířka slouží k připojení středního pracovního vodiče (N), levá pak pro připojení vodiče fázového (L). Kolík pak je ochranným vodičem. Tj. pro běžné připojení v bytech či domech. V domech však je možné mít i třífázovou zásuvku a tam střední pracovní vodič, tzv. nulák, není. Obsahuje pouze tři fáze a ochranný vodič.

Na co pamatovat

Nesmíme zapomenout na to, že na jeden zásuvkový obvod lze připojit maximálně deset zásuvkových vývodů (zásuvek). Tento obvod se obvykle jistí 16 A jističem v rozvodnici. Kolik zásuvek v daném objektu budeme mít, se odvíjí rovněž od toho, jak velké máme místnosti, kolik jich máme a jaké spotřebiče očekáváme, že budeme do sítě zapojovat. Také zda se očekává, že více odběrové spotřebiče budou zapnuty současně, či nikoliv. Pak je třeba zvážit navýšení jistících prvků obvodu. V každém případě, pokud si nejste jisti, či nemáte dostatečnou zkušenost, zavolejte elektrikáře poděbrady http://www.elektrokuchar.cz/elektrorevize/blog a ten se o vše za vás postará.

Zapojujeme zásuvkové obvody

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.