Pokud se bavíme o roletách dodatečně montovaných, musíme jasně říci, že se tedy jedná o druhy vnější. Nebudeme se věnovat případným druhům v nitřním, které patří spíše do okruhu bytového vybavení a bytového textilu. Tato vnitřní provedení, dobře známá ze starých domů, i paneláků, se kterými časem většinou bývaly problémy, ne nepodobné problémům Vladimíra Pucholta v hlavní roli Formanova filmu Lásky jedné plavovlásky, se časem nahradily praktičtějšími žaluziemi, proto se s nimi již jen velmi zřídka setkáváme. Vnější druhy plní ale zcela jiné funkce, než tyto bývalé druhy vnitřní.

Vnější ochrana, nejen zastínění

Zatímco vnitřní provedení na oknech bytů mělo jednoznačně úkoly pouze ochrany soukromí večer, při rozsvíceném světle, kdy bylo vidět přes záclony dovnitř a při stínění před slunečními paprsky, nebo světlem z venku, opak vnější druhy mají mnohem více a zásadnějších funkcí.

Vnější kontra vnitřní

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.