Jímky nemusíme využít pouze pro akumulaci vody odpadní a splaškové. Tyto nádrže lze také použít pro zadržení vody dešťové. Dešťová voda může v domě a na zahradě nalézt mnoho způsobů využití. Především se využívá pro zalévání zahrady.

Jímky

Dešťovou vodu z jímky můžeme použít i pro praní prádla. Tato voda je měkká, a nedochází k tvorbě usazenin v pračce. Šetříte tak zásoby pitné vody, i vaši pračku. Lépe se rozpouští prací prášek, můžeme ho přidávat méně, a nemusíme používat drahé změkčovače.

Splachování WC dešťovou vodou

Pokud máme k dispozici dešťovou vodu z jímky, poslouží nám dobře i ke splachování WC. Také zde platí výhoda měkkosti vody, a neusazování vodního kamene v potrubí. Splachování nevyžaduje vodu vysoké kvality, a tvoří spolu s vodou na sprchování největší spotřebu vody v domácnosti.

Podzemní nádrže do míst bez kanalizace

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.

Example Widget

This is an example widget to show how the Right sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.