Jak se tento uzel odstraní, to je jenom na Vás. Tato forma nemoci má totiž různá stádia. Pokud se nepodceníte první příznaky a vyhledáte včas lékaře, tak můžete vše vyřešit pouze ambulantně, bez operace. To znamená, že nebudete mít dlouhodobou nemocenskou a nebudete trpět chirurgickým zákrokem, protože ambulantní zákrok je bezbolestný. Hemeroidy se obyčejně vyznačují svěděním, pálením, štípáním nebo nepříjemným pocitem vlhkosti v oblasti řitního otvoru. Vytváří se uzel v řitním otvoru, který je potřeba odstranit. Mohou se objevit také fissury, což jsou anální trhlinky, které bolí a jsou velice nepříjemné. Pokud podceníte příznaky, ať už jde o zevní, nebo vnitřní, kdy například uvidíte krev ve stolici, pak může toto onemocnění skončit až operací, proto je jenom na vás, jakou zvolíte metodu. Buďto čekání a dlouhodobé bolesti, končící operací, nebo metodu včasného zásahu, ambulantním zákrokem, který bude bezbolestný.

Jak se provádí zákrok a co vás po něm čeká?

Zákrok není bolestný, protože se nevyskytují žádné nervové zakončení u řitního otvoru. Můžete pociťovat silnější tlak nebo bolesti břicha. To trvá jen maximálně několik hodin. Existují však tablety, které vám okamžitě uleví od bolesti.  Posléze se doporučuje dodržovat pitný režim. Vypít dva nebo tři litry tekutiny denně. Zvýšit příjem ovoce nebo vařené zeleniny, omezit kořeněná jídla a z hygienických opatření se jedná o sprchování konečníku minimálně 2x denně teplou vodou. 

Hemeroidy aneb uzel, který se musí odstranit

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.