Všechna naftová topidla je nutno připojit k elektrické síti 230V kvůli chodu ventilátoru vzduchu a vzduchového čerpadla. Lze k zařízení také dokoupit případně termostat, který automaticky hlídá vytápění na stanovenou teplotu. Při krátkodobém výpadku lze topidla resetovat k jejich opětovnému rychlému náběhu.

Používané palivo

Jak již vyplývá z názvu, jsou zmiňovaná zařízení naftová topidla, z čehož vyplývá, co je jejich hlavním palivem. Výrobci u svých výrobků uvádějí rovněž jako možné palivo ELTO (též někdy značené jako TOEL nebo také TOLEX). To jsou extralehké topné oleje, určené převážně k vytápění. Kvalitativně jsou na úrovni vysoce kvalitní nafty – alespoň ty, vyráběné v českých rafineriích. ELTO lze používat například i jako alternativa plynu v kotlích ústředního topení – stačí jen zaměnit hořáky. Proto je toto vysoce kvalitní palivo vhodné i pro použití do vytápěcích zařízení, o nichž hovoříme.

Elektrické napájení

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.

Example Widget

This is an example widget to show how the Right sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.