Řeč je o mobilních domech , které sice nejsou v České republice úplně běžné, ale také se nejedná o žádnou raritu. Často jsou využívány jako přechodné bydlení mladých párů nebo jsou používány jako chaty. Někteří v nich přebývají i celoročně. Myslíte si, že je to nesmysl? Tloušťka stěny se pohybuje od 4 do 12 cm, může být i s podlahou zateplena polystyrenem nebo vatou, okna mohou být se dvěma skly a v zimě si můžete zatopit v kamnech.

Potřebujete k umístění mobilního domu stavební povolení?

Bohužel neexistuje jasná odpověď, většinou záleží na přístupu konkrétního úřadu. Podle toho, na jaký pozemek chcete objekt umístit, může postačit ohláška či ohláška s jednoduchým projektem. Každopádně se informujte na příslušném stavebním úřadě ještě před ustavením a připojením na inženýrské sítě, pokud chcete mít vše v pořádku. Vzhledem k tomu, že výška objektu dosahuje většinou maximálně 2,3 m, je obtížné ho přihlásit na číslo popisné. Naděje tu ovšem nějaká je, neboť několika jedincům se to podařilo.

Bydlení vám přivezou, stačí říct, kam to chcete
Tagged on:

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.

Example Widget

This is an example widget to show how the Right sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.